Księgarnia wydawnictwa Akcent Moje konto  
  Katalog » Książki » 978-83-943728-4-2 Moje konto     
Kategorie
Książki
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Przedział cenowy:
do
Wyszukiwanie zaawansowane
Informacje
Regulamin
Kontakt
Dostawa
Mapa strony
Katalog tytułów
Kontakt
e-mailNapisz do nas
Tel22 862 17 96

Odbieramy telefony w godzinach
10:00–17:00
Informacje o tytule
Zbrodnia Stalina w Katyniu i jej następstwa od roku 1940 do dziś
Cena katalogowa: 59,00 zł
Nasza cena: 55,00 zł
Oszczędzasz: 4,00 zł
Zamawiana ilość:  
Numer katalogowy 978-83-943728-4-2
Wydawca Akcent
Dostępność Dostępny
Dostępność
Średnia ocena
Brak recenzji
Dodatkowe zdjęcia
 Brak dodatkowych zdjęć.
Opis

Peterowi Johnssonowi udało się, w oparciu o dokumenty dostępne od kilkudziesięciu lat, w fascynujący sposób opisać historię zbrodni w Katyniu. Książka jest, jak podawały pierwsze szwedzkie recenzje, nie tylko relacją wydarzeń, jest opowieścią o tym, jak można używać historii lub jej nadużywać. Czytelnik śledzi przebieg wypadków od początku, od wybuchy II wojny światowej, aż do rozpraw sądowych w Strasburgu. Autor opisuje przebieg rozpraw w Trybunale w Norymberdze, jak również dobrze udokumentowane badania z połowy lat 50. przeprowadzone przez amerykański Kongres.

Peter Johnsson jest w Szwecji jednym z najbardziej znanych znawców Polski i Europy Wschodniej. W latach 1980–2015 pracował jako korespondent dla skandynawskich mediów: 30 lat dla gazety „Göteborgs-Posten”, 15 lat dla kanałów szwedzkojęzycznych fińskiego Yle – publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego. Od roku 1984 mieszka na stałe       w Warszawie. Wydał kilka książek o Polsce i Ukrainie, m.in. obszerną Historię Polski, jak również pierwszą w języku szwedzkim Historię Ukrainy. Ostatnia książka to Polen! Quo Vadis? O Polsce w dzisiejszej Europie. Peter Johnsson współpracuje również m.in. z Forum for Living History w Sztokholmie i ze Szwedzkim Instytutem ds. Międzynarodowych.

Prezentowana obecnie polskim czytelnikom książka Zbrodnia Stalina w Katyniu została w roku 2010 wyróżniona przez szwedzkie gazety „Svenska Dagbladet” i „Aftonbladet” jako jedna z trzech najlepszych książek roku w dziedzinie literatury faktu. Za swoją działalność i zaangażowanie na rzecz Polski Peter Johnsson otrzymał w tym samym roku Nagrodę Polonii Szwedzkiej przyznawaną przez redakcję „Nowej Gazety Polskiej”.

Peter Johnsson pisze prawdę po cichu. Pisze w zwięzłym i rzeczowym stylu, właściwym, kiedy wielkie oskarżycielskie słowa straciłyby swój sens. Jego książka jest mocną porcją prozy faktu.

„Sydsvenska Dagbladet”

Peter Johnsson napisał wyśmienitą książkę, opartą na źródłach krytycznych, która z konsekwentną ostrością odsłania jeden z najbardziej kontrowersyjnych mitów epoki zimnej wojny i odkrywa prawdę o tej ohydnej zbrodni.

„Svenska Dagbladet”

Peter Johnsson, zagraniczny korespondent gazety „Göteborgs-Posten”, autor książki Historia Polski, pisze o Katyniu prosto – od początku do końca. Wszystkie makabryczne detale są skondensowaną lekcją o tym, jak robi się historię, jak się jej nadużywa.

„Helsingbors Dagblad”

Lektura książki sprawia, że włos się jeży na głowie, rodzi się uczucie głębokiej tragedii. Książka stawia wiele pytań     o praktykę polityki, jej moralność – pytań aktualnych również dzisiaj.

„Norrländska Socialdemokraten”

Peter Johnsson napisał znakomitą książkę o zbrodni Stalina w Katyniu. Przedstawia niezaprzeczalne dowody, że rozkaz wykonania zbrodni wydał sam Stalin.

„Upsala Nya Tidning”

 

Książka zawiera zdjęcia archiwalne oraz ilustracje Aliny Maliszewskiej.

Recenzje
 Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym tytule.
Napisz recenzję
Data dodania: 28 listopada 2018.
Poprzedni tytuł Tytuł 19 z 19 w kategorii Książki  
Koszyk
Logowanie
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Rejestracja konta

Przypomnienie hasła
Powiadomienia
PowiadomieniaInformuj mnie o aktualizacjach Zbrodnia Stalina w Katyniu i jej następstwa od roku 1940 do dziś
Powiadom znajomego
Powiedz o tym tytule swoim znajomym
Bestsellery
Mój przyjaciel Michael
Mój przyjaciel Michael
43,90 zł
Kluczowe decyzje
Kluczowe decyzje
49,99 zł
Człowiek, który pokochał Yngvego
Człowiek, który pokochał Yngvego
36,99 zł
Ostatnio oglądane
Zbrodnia Stalina w Katyniu i j
Powered by 2008 oscGold