Księgarnia wydawnictwa Akcent Moje konto  
  Katalog » Książki » 978-83-943728-4-2 Moje konto     
Kategorie
Książki
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Przedział cenowy:
do
Wyszukiwanie zaawansowane
Informacje
Regulamin
Kontakt
Dostawa
Mapa strony
Katalog tytułów
Kontakt
e-mailNapisz do nas
Tel22 862 17 96

Odbieramy telefony w godzinach
10:00–17:00
Informacje o tytule
Zbrodnia Stalina w Katyniu i jej następstwa od roku 1940 do dziś
Cena katalogowa: 59,00 zł
Nasza cena: 55,00 zł
Oszczędzasz: 4,00 zł
Zamawiana ilość:  
Numer katalogowy 978-83-943728-4-2
Wydawca Akcent
Dostępność Dostępny
Dostępność
Średnia ocena
Brak recenzji
Dodatkowe zdjęcia
 Brak dodatkowych zdjęć.
Opis

Peterowi Johnssonowi udało się, w oparciu o dokumenty dostępne od kilkudziesięciu lat, w fascynujący sposób opisać historię zbrodni w Katyniu. Książka jest, jak podawały pierwsze szwedzkie recenzje, nie tylko relacją wydarzeń, jest opowieścią o tym, jak można używać historii lub jej nadużywać. Czytelnik śledzi przebieg wypadków od początku, od wybuchy II wojny światowej, aż do rozpraw sądowych w Strasburgu. Autor opisuje przebieg rozpraw w Trybunale w Norymberdze, jak również dobrze udokumentowane badania z połowy lat 50. przeprowadzone przez amerykański Kongres.

Peter Johnsson jest w Szwecji jednym z najbardziej znanych znawców Polski i Europy Wschodniej. W latach 1980–2015 pracował jako korespondent dla skandynawskich mediów: 30 lat dla gazety „Göteborgs-Posten”, 15 lat dla kanałów szwedzkojęzycznych fińskiego Yle – publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego. Od roku 1984 mieszka na stałe       w Warszawie. Wydał kilka książek o Polsce i Ukrainie, m.in. obszerną Historię Polski, jak również pierwszą w języku szwedzkim Historię Ukrainy. Ostatnia książka to Polen! Quo Vadis? O Polsce w dzisiejszej Europie. Peter Johnsson współpracuje również m.in. z Forum for Living History w Sztokholmie i ze Szwedzkim Instytutem ds. Międzynarodowych.

Prezentowana obecnie polskim czytelnikom książka Zbrodnia Stalina w Katyniu została w roku 2010 wyróżniona przez szwedzkie gazety „Svenska Dagbladet” i „Aftonbladet” jako jedna z trzech najlepszych książek roku w dziedzinie literatury faktu. Za swoją działalność i zaangażowanie na rzecz Polski Peter Johnsson otrzymał w tym samym roku Nagrodę Polonii Szwedzkiej przyznawaną przez redakcję „Nowej Gazety Polskiej”.

Peter Johnsson pisze prawdę po cichu. Pisze w zwięzłym i rzeczowym stylu, właściwym, kiedy wielkie oskarżycielskie słowa straciłyby swój sens. Jego książka jest mocną porcją prozy faktu.

„Sydsvenska Dagbladet”

Peter Johnsson napisał wyśmienitą książkę, opartą na źródłach krytycznych, która z konsekwentną ostrością odsłania jeden z najbardziej kontrowersyjnych mitów epoki zimnej wojny i odkrywa prawdę o tej ohydnej zbrodni.

„Svenska Dagbladet”

Peter Johnsson, zagraniczny korespondent gazety „Göteborgs-Posten”, autor książki Historia Polski, pisze o Katyniu prosto – od początku do końca. Wszystkie makabryczne detale są skondensowaną lekcją o tym, jak robi się historię, jak się jej nadużywa.

„Helsingbors Dagblad”

Lektura książki sprawia, że włos się jeży na głowie, rodzi się uczucie głębokiej tragedii. Książka stawia wiele pytań     o praktykę polityki, jej moralność – pytań aktualnych również dzisiaj.

„Norrländska Socialdemokraten”

Peter Johnsson napisał znakomitą książkę o zbrodni Stalina w Katyniu. Przedstawia niezaprzeczalne dowody, że rozkaz wykonania zbrodni wydał sam Stalin.

„Upsala Nya Tidning”

 

Książka zawiera zdjęcia archiwalne oraz ilustracje Aliny Maliszewskiej.

Recenzje
 Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym tytule.
Napisz recenzję
Data dodania: 28 listopad 2018.
Poprzedni tytuł Tytuł 21 z 21 w kategorii Książki  
Koszyk
Logowanie
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Rejestracja konta

Przypomnienie hasła
Powiadomienia
PowiadomieniaInformuj mnie o aktualizacjach Zbrodnia Stalina w Katyniu i jej następstwa od roku 1940 do dziś
Powiadom znajomego
Powiedz o tym tytule swoim znajomym
Bestsellery
Mój przyjaciel Michael
Mój przyjaciel Michael
43,90 zł
Krystyna córka Lavransa cz. I
Krystyna córka Lavransa cz. I
44,00 zł
Krystyna córka Lavransa cz. II
Krystyna córka Lavransa cz. II
44,00 zł
Ostatnio oglądane
Zbrodnia Stalina w Katyniu i j
Powered by 2008 oscGold